INFORMACE

MapaPrvní ročník Festivalu Muziq proběhne v západočeském městě Tachov, v areálu bývalého koupaliště, necelý kilometr od centra města.

Areál bývalého koupaliště se nachází v oblasti tachovských sportovišť, mezi tenisovými kurty a zimním stadionem. Při cestě na festival minete sportovní halu, plavecký bazén a fotbalové hřiště.

Vjezd do areálu festivalu je povolen pouze kapelám a pořadatelům.

49.79675N, 12.62724E

Hospůdka U Vodníka / facebook
U Náhonu 1411
347 01 Tachov

 ≈  CESTA NA FESTIVAL  ≈

Praha › Plzeň › Tachov

Najeďte na dálnici D5, směr Plzeň. Jeďte 130 kilometrů k výjezdu 128 (CTPark Bor, Nová Hospoda). Na kruhovém objezdu vyjeďte prvním výjezdem. Po 500 metrech odbočte doleva a pokračujte 12 kilometrů (přes obce Tisová, Trnová) směr Tachov. Cesta trvá přibližně hodinu a půl.

Karlovy Vary › Mariánské Lázně › Planá › Tachov

Najeďte na dálnici D6, směr Cheb. Jeďte 35 kilometrů k výjezdu 162, směr Mariánské Lázně, Planá. Dojeďte ke kruhovému objezdu, na kterém vyjeďte druhým výjezdem a pokračujte cca 40 kilometrů (přes obce Stará Voda, Chodová Planá) směr Planá. Na první křižovatce v Plané odbočte doprava. Cesta trvá přibližně hodinu.

Domažlice › Horšovský Týn › Tachov

Z Domažlic jeďte 12 kilometrů směr Horšovský Týn, kde na prvním kruhovém objezdu vyjeďte druhým výjezdem. Po hlavní silnici dojeďte k dalšímu kruhovému objezdu, na kterém vyjeďte prvním výjezdem směr Bor, Mariánské Lázně. Jeďte 40 kilometrů (přes obce Mířkov, Bonětice, Boječnice) až ke křižovatce, na které odbočte doleva. V Boru, na křižovatce za zámkem, sjeďte z hlavní silnice a jeďte rovně. Z Boru jeďte 4 kilometry ke kruhovému objezdu, na kterém vyjeďte druhým výjezdem. Po 500 metrech odbočte doleva a pokračujte 12 kilometrů (přes obce Tisová, Trnová) směr Tachov. Cesta trvá přibližně hodinu.

Cestu autem můžete naplánovat na Mapy.cz nebo Google Maps.
Dálniční známku můžete zakoupit na eDálnice.cz.

Praha › Plzeň › Planá › Tachov

Z Prahy jeďte rychlíkem až do stanice Planá u Mariánských Lázní, zde přestupte na osobní vlak do Tachova. Bez komplikací trvá cesta přibližně 3 hodiny.

Cheb › Mariánské Lázně › Planá › Tachov

Z Chebu jeďte rychlíkem do stanice Planá u Mariánských Lázní, zde přestupte na osobní vlak do Tachova. Bez komplikací trvá cesta přibližně hodinu.

Domažlice › Bělá nad Radbuzou › Tachov

Z Domažlic jeďte osobním vlakem do stanice Bělá nad Radbuzou, zde přestupte na osobní vlak do Tachova. Bez komplikací trvá cesta přibližně 2 a půl hodiny.

Informace o jízdenkách a jízdních řádech naleznete na IDOSu nebo České dráhy.

Máte volné místo v autě? Řešíte odvoz? Zkuste se domluvit s ostatními na společné cestě na festival. Před akcí bude zveřejněna sdílená tabulka se všemi možnostmi a kontakty.

doplňující info, telefon, Facebook, Instagram

Můžete se domluvit i přímo na » FB události.

Křižovatka v ulici Pivovarská (bude označena šipkami).

Pohled na křižovatce ze směru Stříbro, Plzeň, Praha

Pohled na křižovatce ze směru Planá, Mariánské Lázně, Cheb

Ihned po pár metrech odbočte doprava ke sportovní hale.

Jeďte stále po hlavní silnici kolem bazénu.

Odbočte doprava k zimnímu stadionu.

A doprava do areálu bývalého koupaliště.

Při průjezdu, prosím, dbejte zvýšené opatrnosti. Díky.

Taxi Ivana Jasanská
telefon: 602 406 725

Taxi Václav Řezáč
telefon: 603 910 102

Taxi Miloslav Burda
telefon: 602 413 819

 ≈  PRAKTICKÉ INFO  ≈

Parkování1

Nejbližší parkovací místa

P1 - u plaveckého bazénu
P2 - u zimního stadionu
P3 - u fotbalového hřiště
P4 - u střelnice Rychta
P5 - u Bělčáka (SportCentrum, Bowling)
P6 - u skateparku

Parkování2

Ostatní parkovací místa

P7 - ul. Prokopa Velikého (u Liďáku)
P8 - u Husmannova mlýnu (u parku)
P9 - u sportovní haly
P10 - u restaurace MaMi
P11 - u České správy sociálního zabezpečení
P12 - u základní školy Hornická
P13 - u městského úřadu
P14 - u společenského areálu Mže
P15 - u obchodního centra Kaskády

Stanování v areálu festivalu je povoleno.

Provozní řád kempu

- stanování je bez jakýchkoliv poplatků
- areál (včetně kempu) je otevřen veřejnosti od soboty 20. května od 08:00 do neděle 21. května do 12:00
- toalety a umývárny jsou k dispozici do neděle 21. května do 12:00
- vjezd do areálu je povolen pouze kapelám a pořadatelům, stanování vedle auta tedy není možné. Využijte, prosím, přilehlých parkovacích ploch (viz Parkování)
- v kempu se může ubytovat pouze osoba, která má zakoupenou festivalovou vstupenku a obdržela na vstupu identifikační pásek
- návštěvníci, kteří budou stanovat, jsou povinni dbát o čistotu a pořádek
- návštěvníci můžou stavět stany pouze na vyznačených místech (viz Mapa areálu)
- do kempu (stejně jako do celého areálu) je zakázáno vstupovat se psy a jinými zvířaty
- v kempu je zakázáno pouštět hlasitě reprodukovanou hudbu
- v době od 24:00 do 08:00 je nutné v kempu dodržovat noční klid
- pořadatel neručí za věci volně odložené v kempu, nenechávejte tak žádné cennosti, peníze a osobní doklady ve stanech bez dozoru

V areálu lze platit pouze v hotovosti.

Penzion Kamrovec / web
Husitská 337 / mapa
telefon: 777 448 989

Garni Hotel / web
U Rybeny 1371 / mapa
telefon: 727 904 455

Apartmán U Hradeb / web
Husitská 32 / mapa
telefon: 723 091 420

Penzion Praha / web
Boženy Němcové 480 / mapa
telefon: 606 803 414, 374 724 343

Park Hotel Tachov / web
Zámecká 1395 / mapa
telefon: 774 367 016, 374 722 090

Penzion Pohoda / web
Vítkov 75 / mapa
telefon: 723 233 394, 374 721 036

Penzion Obora / web
Obora 70 / mapa
telefon: 607 209 888, 606 554 507

Penzion Na Zlaté cestě / web
Milíře 97 / mapa
telefon: 737 189 000

Návštěvníci akce jsou povinní dodržovat pokyny pracovníků pořadatele, osob pověřených pořadatelem, bezpečnostní služby, hasičské a zdravotnické záchranné služby.

Návštěvníci festivalu jsou povinni chovat se v jeho areálu tak, aby svým jednáním neohrožovali bezpečnost nebo zdraví třetích osob a dále svým chováním neomezovali či neohrožovali ostatní návštěvníky.

Je zakázáno
- rozdělávat oheň v celém areálu
- vstupovat na ohrazená místa v areálu
- vstupovat do areálu se psy a jinými zvířaty
- vnášet do areálu skleněné nádoby
- vnášet do areálu drogy, toxické a omamné látky
- vnášet do areálu zbraně a nebezpečné předměty

 ≈  PROPAGACE  ≈

Nový open-air v Tachově: Festival Muziq

Festival Muziq je nový hudební festival bez žánrových mantinelů. Hlavní myšlenkou je setkání přátel a milovníků hudby, a zvýšit povědomí o nových, progresivních a zajímavých projektech, kapelách a muzikantech domácí hudební scény.

První ročník proběhne v sobotu 20. května 2023, v západočeském městě Tachov, v areálu bývalého koupaliště, před hospůdkou U Vodníka.

Návštěvníci se můžou těšit na 10 interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů, fenomén české elektronické scény, Ventolin.

Dalším zvučným jménem programu je instrumentální kapela Tomáš Palucha. Z počátku duo, nyní už kompletní band, působící od roku 2012. Vystoupení Tomáš Palucha rozhodně strhne magickou atmosférou, je rituálem, oslavou ambientního hluku v propojení s minimalistickými kytarovými dialogy.

Z jižních Čech, konkrétně z Českého Krumlova, přijede čtyřčlenná skupina Lambda. Pomalu nastupující songy snoubí delayové post-rockové plochy s těžkými riffy. To vše spojeno melodiemi, které vás vezmou na sonickou výpravu časem a prostorem. Lambda v rámci zahraničních tour hrála ve 14 zemích Evropy po boku jmen jako All Them Witches, Belzebong, Stoned Jesus, 1000mods, Tuber, Naxatras. Dalším zástupcem valivějších, hutnějších tónu jsou místní stoneři Billy Rudin, kteří nepochybně zvýšili aktivitu hraní a mají za sebou i před sebou několik zajímavých klubových vystoupení. Loni se kluci stali finalisty hudební soutěže Múza, ve které skončili třetí, což jim zajistilo dva natáčecí dny v plzeňském Divadle Pod Lampou.

Na pódiu se také představí pětičlenná skupina Brighter Days z Prahy, která mísí na corových základech prvky post-rocku, math-rocku, midwest ema a dalších stylů zabalených do měkkého zvuku a citlivého projevu. Svěží vzduch a obrovský potenciál. Deska 'Walk' byla zaslouženě zařazena do několika TOP výběrů roku 2022.

Jemnější část programu obstará nadějné indie folkové trio Ida The Young z Plzně, jehož dvě třetiny tvoří muzikanti původně tachovské kapely China Soup, a také dream-popový projekt teepee. Podmanivé melodie a zasněné spojení vokálů pomáhají zachytit kouzlo mezi Terezou Lavičkou-Sladkou a Miroslavem Patočkou. Dvojice založila teepee v roce 2015 a od té doby společně prozkoumává prostor mezi elektronikou a folkem. Lyrické texty jsou pak osobní zpovědí. Jejich koncerty jsou velmi intimním a emotivním zážitkem.

Ze severu Čech přijede do Tachova kapela River House. Ta vznikla pouhou změnou názvu post-hardcore / emo-core kapely Cumulonimbus (cmlnmbs), sestava tak zůstává stejná, ubylo křiku, přibylo melodičnosti a kytarových efektů. Před pár dny kluci vypustili nový singl 'Tantrum', včetně videoklipu. Ze stejného směru se vydá i Dave Tichý alias Further Down, kterého můžete znát jako klávesáka ze skupin Manon Meurt, Chief Bromden, Unaffected Evolution nebo Hentai Corporation. Dave má rád ponurost zamlžených českých lesů, sudetských končin a dávno opuštěných míst, a tak jako na jeho výpravách zapomenutou krajinou, i v hudbě prozkoumává neznámé, nekonečné hranice temnějšího zvuku, šumu a vrstevnatosti ambientních ploch.

Vystoupí i úplně nová kapela Social Media Friends z Prahy. Bicí, elektrická kytara, hraní si s looperem, vytváření zvláštních zvuků, autotune a emocionální zpěv improvizovaného textu. Na bicí bubnuje Zuzka z kapely plusmínusnula, na kytaru hraje Peter Kolárčik, který v roce 2020 vydal EP s názvem Ťažký život, ve kterém zpívá / rapuje o strastích a duševním neklidu privilegovaného studenta umění.

Omezené množství online vstupenek je v prodeji v síti GoOut, na místě jich bude dostatek.

Festival Muziq
20. května 2023 - 12:00
Tachov - Hospůdka U Vodníka
předprodej 400 Kč - na místě 500 Kč
web: www.muziq.cz