TEEPEE

Teepee

Světlo a tma lemující cestu k vlastním emocím. Melodie mění rytmus tlukotu srdce, zatímco v tichosti vnímáte každé jejich slovo. Jako bychom byli všichni propojení v příběhu, který společně vytváříme…

teepee

„Indivisible you hold the world inside. You’re incredible, I got shivers down my spine.“ teepee se během svých koncertů snaží vytvořit otevřený a bezpečnější prostor, paralelní svět, ve kterém se můžete na chvíli zastavit a nechat vše plynout. Prostor, ve kterém je vřele přijímána jakákoliv forma odlišnosti, místo, kde můžete objevovat tajemství ukrytá hluboko ve vašem nitru.

Podmanivé melodie a zasněné spojení vokálů pomáhají zachytit kouzlo mezi Terezou Lavičkou-Sladkou a Miroslavem Patočkou. Dvojice založila dream-popový projekt teepee v roce 2015 a od té doby společně prozkoumává prostor mezi elektronikou a folkem. Lyrické texty jsou pak osobní zpovědí obou členů kapely.

teepee rychle upoutali pozornost české nezávislé hudební scény. Postupem času obohatili svůj zvuk s kořeny v indie-folku o elektroničtější a popové prvky, což podtrhlo také zapojení nových spoluhráčů – bubeníka a perkusionisty Tondy Procházky a multiinstrumentalisty Prokopa Korba.

Autorská dvojka teepee přichází po dvou letech od vydání desky „Where the Ocean Breaks“ s pilotním singlem „blind tomorrow“ z chystané nahrávky, která vyjde v příštím roce. Vrací se jím do své melancholické polohy.

Song je upřímná výpověď o smutku, strachu a úzkostech. „Žijeme v depresivní a úzkostné době, je snadné jí propadnout. Vím, že nejsme jediní s těmito symptomy. Někdy se jen vstání z postele jeví jako ten nejnáročnější úkol na světě, protože víte, že s tím budete muset bojovat i zítra. Člověk tak uvízne v koloběhu, ze kterého je těžká cesta ven. Proto ‚blind tomorrow‘ – jako by zítřek nebyl. Já ale v písni identifikuji a adresuji svého neviditelného nepřítele, a snažím se mu tak ubrat jeho sílu. Je to příběh boje s depresemi a náznakem šťastného konce,“ zasvěcuje do vzniku skladby Tereza Lavičková.

teepee2

Tereza a Miroslav jsou stále hlavními autory písní, a náměty jejich textů odráží širokou škálu sociálních a environmentálních problémů i osobních vyznání a úvah. teepee pracují s tématy sociální nespravedlnosti, rovnosti žen a mužů nebo nalézání vlastní sebedůvěry a hrdosti, nebojí se zpracovávat i nejbolestivější životní zážitky. Jejich koncerty jsou tak velmi intimním a emotivním zážitkem. Zavřete oči, zaposlouchejte se do éterických zvukových ploch a nebojte se být zranitelní stejně jako teepee.